Mobilya Alırken Sizi Bekleyen Riskler... - Her Eve Mobilya | Koltuk Takımı Yatak ve Yemek Odası Modelleri

Makaleler » Mobilya Rehberi » Mobilya Alırken Sizi Bekleyen Riskler...

Günümüzde bir çok firma ürünlerini İnternet üzerinden sunmaya ağırlık verdi.

 

Peki en kaliteli ve uygun fiyatlı ürünü nasıl alacağız?

 

Almak istediğimiz ürünü internet ortamında araştırmaya başladığımızda birçok mobilya firması seçeneği geliyor, bu firmalardan hangisi en doğru olanı? peki biz doğru ürünü nasıl bulacağız?

                                                                     

Günümüzde bilgiye ulaşmak artık çok kolay, satıcılar da her sektörde olduğu gibi mobilya sektöründe de kendilerini tanıtmaya çalışmakta ve ürünlerini tüketicilerle buluşturmaktadır.

 

Ürün araştırması yaparken ilk önce firmanın güvenilirliğini anlamaya çalışmalısınız. Bunu anlamanın yollarından birkaçı ise şöyledir.

 

                Firmanın bir yasal web sitesi var mı?

                Firmanın marka belgesi mevcut mudur?

                İletişim bilgileri yeterlimi?

                Firma hakkında şikayet oranı yüksek mi?

                Firma gerçekten üretici mi?

 

                Firma üretici olduğunu iddia ediyor ise bunun doğruluğunu araştırmalısınız. Ayrıca her üretici firma iyi ürün yapacak diye de bir kural söz konusu değildir. Asıl dikkat edilmesi gereken nokta ise burasıdır. Birçok firma üretici oldukları için ürünü direk tarafınıza ulaştırdığını o yüzden de ucuz olduklarını iddia etmektedir. Halbuki üretim işi yapan firmalar mağazalara 200-300 TL. gibi bir kar marjı ile ürün satmaktadırlar. Emin olun mağazalara verdikleri fiyattan da sizlere ürün satmamaktadırlar. Sadece mağazaların sattıkları fiyata yakın bir ücret yazıp ucuz olduklarını iddia etmektedirler. İyi bir araştırma ile bir çok mağazanın üreticiyiz diyenlerden daha uygun fiyata ürün sattığını görebilirsiniz.

Genelde hem yüz yüze hem de yasal zeminde müşteriler ile muhatap olan kesim mağazacılar olduğu için sattıkları ürünlerin kalitesine dikkat etmek zorundadırlar. Üretici olduğunu iddia edip de ürün satan mağazaların şikayet oranları hatırı sayılır derecede yüksek olma sebeplerinden en önemlisi de budur.

 

                Her bütçeye göre ürün satışı yapılmasından dolayı, özellikle kansorejen madde içeren ürünler çok çok ucuzmuş algısı oluşturularak tüketicilere ulaştırılmaktadır.

 

                Bu konuda tüketicinin yapabileceği tek şey çok ucuz ürünleri alırken iyi bir inceleme ve başka ürünler ile kıyaslama yapmaları gereklidir.

 

 

 

İnternetten sıkı bir araştırma yaptınız ve en uygun ürünü buldunuz değil mi?

Peki size sunulan bu ürün aslında sizin tahmin ettiğiniz gibi bir ürün mü?

Kalitesi, Dayanıklılığı, Satıcının ürün sonrası hizmetleri yeterlimi?

 

Kendinizin ve ailenizin kullanacağı bir ürünü (Özellikle Mobilya ürünleri) alırken en uygun fiyatlı ürünü bulmaktan ziyade öncelikle sağlık ve hijyen açısından yeterli değerleri taşıyıp taşımadığını kontrol etmeye çalışmalısınız. Unutmayın bir satıcı ayıplı mal satıyor ise mutlaka çelişkili açıklamalar yapıyordur. Sattığı ürünün kalitesiz olduğunu bildiği için elinden geldiğince kaçamak izahlar yaparak ürünü pazarlamaya çalışırlar.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır